Made Of 24 Oz. Cotton Canvas. Outside Pocket. 22″ Handles. Spot Clean/Air Dry. Complies with Prop 65. 4.75″ D x 15″ W x 12″ H
SKU: OSALF-ITSLT
Item Number: 3251
Setup charge: $65.00
Packaging: Bulk
Price from: $11.75
Made Of 24 Oz. Cotton Canvas. Outside Pocket. 22″ Handles. Spot Clean/Air Dry. Complies with Prop 65. 4.75″ D x 15″ W x 12″ H
| Quantity | 25+ | 50+ | 100+ | 250+ | 500+ |
|---|---|---|---|---|---|
| Price (each) | $20.55 | $17.87 | $15.54 | $13.51 | $11.75 |
Made Of 24 Oz. Cotton Canvas. Outside Pocket. 22″ Handles. Spot Clean/Air Dry. Complies with Prop 65. 4.75″ D x 15″ W x 12″ H
SKU: OSALF-ITSLT
Item Number: 3251
Setup charge: $65.00
Packaging: Bulk
| Decoration method | Heat transfer, leather/leatherette patch, silk scr |
|---|---|
| Product dimensions | 4.75" D x 15" W x 12" H |
| Imprint area | 3.5" H x 4.5" W on front |
| Second imprint area | 1" W x 1" H on other |
| Made in | CN |
| Production time | 5 to 10 working days |
| Theme | Boating, Business, Resort, Shopping, Trade Show |
| Color | Natural, Navy Blue |
| Products ships from ZIP | 33777 |
| Color Group |
You will receive a confirmation email after check out. Simply reply to that email attaching your art with any special instructions. A free mockup/proof will be provided for you to approve before we begin production.