10 oz. cotton canvas tote bag with large main compartment. Matching color accents on outside of handles, side of tote, and bottom of tote. 15″ H x 14″ W x 7″ D
SKU: JUGNE-PRZSE
Item Number: 8439
Setup charge: $65.00
Packaging: Bulk
Price from: $10.95
10 oz. cotton canvas tote bag with large main compartment. Matching color accents on outside of handles, side of tote, and bottom of tote. 15″ H x 14″ W x 7″ D
| Quantity | 50+ | 100+ | 250+ | 500+ | 1,000+ |
|---|---|---|---|---|---|
| Price (each) | $11.95 | $11.55 | $11.35 | $11.15 | $10.95 |
10 oz. cotton canvas tote bag with large main compartment. Matching color accents on outside of handles, side of tote, and bottom of tote. 15″ H x 14″ W x 7″ D
SKU: JUGNE-PRZSE
Item Number: 8439
Setup charge: $65.00
Packaging: Bulk
| Decoration method | Heat transfer |
|---|---|
| Product dimensions | 15" H x 14" W x 7" D |
| Imprint area | 8" H x 8" W on heat Transfer |
| Second imprint area | 9" H x 9" W on screen Printed |
| Made in | IN |
| Production time | Approximately 5 working days |
| Theme | Travel |
| Color | Beige/Black, Beige/Navy Blue, Beige/Red, Beige/Royal Blue |
| Products ships from ZIP | 85621 |
| Color Group |
You will receive a confirmation email after check out. Simply reply to that email attaching your art with any special instructions. A free mockup/proof will be provided for you to approve before we begin production.