20″ handles, extra-wide 8″ gusset, covered bottom stiffener, small hanging loop for easy storage. Complies with Prop 65. 12″ W x 14″ H x 8″ D
SKU: XQDHE-GSYEM
Item Number: KT6500
Setup charge: $65.00
Packaging: Basics Bulk Shipment
Price from: $2.49
20″ handles, extra-wide 8″ gusset, covered bottom stiffener, small hanging loop for easy storage. Complies with Prop 65. 12″ W x 14″ H x 8″ D
| Quantity | 200+ | 1,000+ | 2,500+ | 5,000+ |
|---|---|---|---|---|
| Price (each) | $3.24 | $2.99 | $2.74 | $2.49 |
20″ handles, extra-wide 8″ gusset, covered bottom stiffener, small hanging loop for easy storage. Complies with Prop 65. 12″ W x 14″ H x 8″ D
SKU: XQDHE-GSYEM
Item Number: KT6500
Setup charge: $65.00
Packaging: Basics Bulk Shipment
| Decoration method | Screen Printing |
|---|---|
| Product dimensions | 12" W x 14" H x 8" D |
| Imprint area | 4 1/2" L x 4 1/2" H on front |
| Second imprint area | 4 1/2" L x 4 1/2" H on backside |
| Made in | CN |
| Production time | 5 to 7 working days or approximately 1 working days for rush service |
| Color | Black, Gray, Navy |
| Products ships from ZIP | 92780 |
| Color Group |
You will receive a confirmation email after check out. Simply reply to that email attaching your art with any special instructions. A free mockup/proof will be provided for you to approve before we begin production.