Made Of 10 Oz. Cotton Twill. 25″ Handles. Spot Clean/Air Dry. Complies with Prop 65. 5″ D x 20″ W x 15″ H
SKU: XLFNC-LRUZE
Item Number: 3205
Setup charge: $65.00
Packaging: Bulk
Price from: $4.75
Made Of 10 Oz. Cotton Twill. 25″ Handles. Spot Clean/Air Dry. Complies with Prop 65. 5″ D x 20″ W x 15″ H
| Quantity | 50+ | 100+ | 250+ | 500+ | 1,000+ |
|---|---|---|---|---|---|
| Price (each) | $8.30 | $7.22 | $6.28 | $5.46 | $4.75 |
Made Of 10 Oz. Cotton Twill. 25″ Handles. Spot Clean/Air Dry. Complies with Prop 65. 5″ D x 20″ W x 15″ H
SKU: XLFNC-LRUZE
Item Number: 3205
Setup charge: $65.00
Packaging: Bulk
| Decoration method | Silk screen |
|---|---|
| Product dimensions | 5" D x 20" W x 15" H |
| Imprint area | 10" H x 12" W on side1 |
| Second imprint area | 5" Diameter on other |
| Made in | CN |
| Production time | 5 to 10 working days |
| Theme | Convention, Library, Resort, Shopping, Trade Show |
| Color | Natural |
| Products ships from ZIP | 33777 |
You will receive a confirmation email after check out. Simply reply to that email attaching your art with any special instructions. A free mockup/proof will be provided for you to approve before we begin production.