Made of 16 Oz. Cotton Canvas. 18″ Handles. Spot Clean/Air Dry. Complies with Prop 65. 15″ W x 16.5″ H
SKU: YQELH-MWVBV
Item Number: 3767
Setup charge: $65.00
Packaging: Bulk
Price from: $7.55
Made of 16 Oz. Cotton Canvas. 18″ Handles. Spot Clean/Air Dry. Complies with Prop 65. 15″ W x 16.5″ H
| Quantity | 50+ | 100+ | 250+ | 500+ | 1,000+ |
|---|---|---|---|---|---|
| Price (each) | $13.20 | $11.48 | $9.98 | $8.68 | $7.55 |
Made of 16 Oz. Cotton Canvas. 18″ Handles. Spot Clean/Air Dry. Complies with Prop 65. 15″ W x 16.5″ H
SKU: YQELH-MWVBV
Item Number: 3767
Setup charge: $65.00
Packaging: Bulk
| Decoration method | Silk screen |
|---|---|
| Product dimensions | 15" W x 16.5" H |
| Imprint area | 11" H x 10" W on side1 |
| Second imprint area | 4" Diameter on other |
| Made in | CN |
| Production time | 7 to 10 working days |
| Theme | Library, Reading, Sewing, Shopping |
| Color | Black, Navy Blue |
| Products ships from ZIP | 33777 |
| Color Group |
You will receive a confirmation email after check out. Simply reply to that email attaching your art with any special instructions. A free mockup/proof will be provided for you to approve before we begin production.