Made Of 12 Oz. Cotton Canvas. Top Zippered Closure. Front Pocket. 7″ Bottom Gusset. 23 ½” Handles. Spot Clean/Air Dry. Complies with Prop 65. 7″ D x 19.5″ W x 14″ H
SKU: FLHLF-MAJEZ
Item Number: 3215
Setup charge: $65.00
Packaging: Bulk
Price from: $10.15
Made Of 12 Oz. Cotton Canvas. Top Zippered Closure. Front Pocket. 7″ Bottom Gusset. 23 ½” Handles. Spot Clean/Air Dry. Complies with Prop 65. 7″ D x 19.5″ W x 14″ H
| Quantity | 50+ | 100+ | 250+ | 500+ | 1,000+ |
|---|---|---|---|---|---|
| Price (each) | $17.74 | $15.43 | $13.42 | $11.67 | $10.15 |
Made Of 12 Oz. Cotton Canvas. Top Zippered Closure. Front Pocket. 7″ Bottom Gusset. 23 ½” Handles. Spot Clean/Air Dry. Complies with Prop 65. 7″ D x 19.5″ W x 14″ H
SKU: FLHLF-MAJEZ
Item Number: 3215
Setup charge: $65.00
Packaging: Bulk
| Decoration method | Silk screen |
|---|---|
| Product dimensions | 7" D x 19.5" W x 14" H |
| Imprint area | 6" H x 6" W on side1 |
| Second imprint area | 3 1/2" Diameter on other |
| Made in | CN |
| Production time | 5 to 10 working days |
| Theme | Convention, Library, Resort, Shopping, Trade Show |
| Color | Natural with Black, Natural With Navy |
| Products ships from ZIP | 33777 |
| Color Group |
You will receive a confirmation email after check out. Simply reply to that email attaching your art with any special instructions. A free mockup/proof will be provided for you to approve before we begin production.