Made Of 16 Oz. Cotton Canvas. Top Zippered Closure. 27″ Rope Handles. Spot Clean/Air Dry. Complies with Prop 65. 6.5″ D x 23″ W x 13″ H
SKU: DQCED-JJUAF
Item Number: 3279
Setup charge: $65.00
Packaging: Bulk
Price from: $13.20
Made Of 16 Oz. Cotton Canvas. Top Zippered Closure. 27″ Rope Handles. Spot Clean/Air Dry. Complies with Prop 65. 6.5″ D x 23″ W x 13″ H
| Quantity | 20+ | 50+ | 100+ | 250+ | 500+ |
|---|---|---|---|---|---|
| Price (each) | $23.09 | $20.08 | $17.46 | $15.18 | $13.20 |
Made Of 16 Oz. Cotton Canvas. Top Zippered Closure. 27″ Rope Handles. Spot Clean/Air Dry. Complies with Prop 65. 6.5″ D x 23″ W x 13″ H
SKU: DQCED-JJUAF
Item Number: 3279
Setup charge: $65.00
Packaging: Bulk
| Decoration method | Silk screen |
|---|---|
| Product dimensions | 6.5" D x 23" W x 13" H |
| Imprint area | 4" H x 12" W on side1 |
| Second imprint area | 5" Diameter on other |
| Made in | CN |
| Production time | 7 to 10 working days |
| Theme | Beach, Boating, Office, Shopping, Trade Show |
| Color | Natural with Black, Natural With Navy |
| Products ships from ZIP | 33777 |
| Color Group |
You will receive a confirmation email after check out. Simply reply to that email attaching your art with any special instructions. A free mockup/proof will be provided for you to approve before we begin production.