Non-woven 80GSM material. Durable stitched handles. Eco-friendly. Polypropylene, made of 100% recycled materials. 13 1/2″ W x 14 1/5″ H
SKU: EPGID-PIAXH
Item Number: B520
Setup charge: $65.00
Packaging: Bulk
The Fenway Clear Stadium Tote Bag
Price from: $3.79
16" x 14" Laminated Full-Color Tote Bag (10 Weeks Ocean)
Price from: $2.02
Price from: $1.74
Non-woven 80GSM material. Durable stitched handles. Eco-friendly. Polypropylene, made of 100% recycled materials. 13 1/2″ W x 14 1/5″ H
| Quantity | 250+ |
|---|---|
| Price (each) | $1.74 |
Non-woven 80GSM material. Durable stitched handles. Eco-friendly. Polypropylene, made of 100% recycled materials. 13 1/2″ W x 14 1/5″ H
SKU: EPGID-PIAXH
Item Number: B520
Setup charge: $65.00
Packaging: Bulk
| Decoration method | Screen Printed, Heat Transfer |
|---|---|
| Product dimensions | 13 1/2" W x 14 1/5" H |
| Imprint area | 8" W x 7" H on standard – Front/Back – Screen Print (1 Color MAX) |
| Second imprint area | 7" W x 6" H on optional – Front/Back – Heat Transfer (2-4 Spot Colors) |
| Production time | Approximately 5 working days |
| Theme | Recycling, Travel |
| Color | Black, Lime Green, Navy Blue, Orange, Red |
| Products ships from ZIP | 91702 |
| Color Group |
You will receive a confirmation email after check out. Simply reply to that email attaching your art with any special instructions. A free mockup/proof will be provided for you to approve before we begin production.