Constructed from durable 6.5 oz./yd² 100% cotton canvas, this tote bag features 23 1/4″ self-fabric straps for easy carrying and added style. 14.5″ L x 15.5″ H x 7″ W
SKU: SLZEH-SJWWB
Item Number: BE055
Setup charge: $65.00
Packaging: Bulk
Price from: $8.49
Constructed from durable 6.5 oz./yd² 100% cotton canvas, this tote bag features 23 1/4″ self-fabric straps for easy carrying and added style. 14.5″ L x 15.5″ H x 7″ W
| Quantity | 72+ | 144+ | 288+ | 504+ |
|---|---|---|---|---|
| Price (each) | $12.91 | $11.22 | $9.76 | $8.49 |
Constructed from durable 6.5 oz./yd² 100% cotton canvas, this tote bag features 23 1/4″ self-fabric straps for easy carrying and added style. 14.5″ L x 15.5″ H x 7″ W
SKU: SLZEH-SJWWB
Item Number: BE055
Setup charge: $65.00
Packaging: Bulk
| Decoration method | Full-color |
|---|---|
| Product dimensions | 14.5" L x 15.5" H x 7" W |
| Imprint area | 8" L x 8" H on front |
| Second imprint area | 8" L x 8" H on back |
| Made in | CN |
| Production time | 7 to 12 working days |
| Theme | Beach, Environmental, Travel |
| Color | Black, Kelly Green |
| Products ships from ZIP | 92672 |
| Color Group |
You will receive a confirmation email after check out. Simply reply to that email attaching your art with any special instructions. A free mockup/proof will be provided for you to approve before we begin production.