Non-woven 80 GSM material, durable stitched handles, eco-friendly, 9″ gusset, Polypropylene. 12″ W x 4″ H
SKU: GOZIJ-PIQDR
Item Number: B519
Setup charge: $65.00
Packaging: Bulk
20" x 16" Laminated Full Color Tote Bag (10 Weeks Ocean)
Price from: $2.93
Saturn Jumbo Non-Woven Grocery Tote Bag
Price from: $1.99
Price from: $1.79
Non-woven 80 GSM material, durable stitched handles, eco-friendly, 9″ gusset, Polypropylene. 12″ W x 4″ H
| Quantity | 250+ | 500+ | 1,000+ | 2,500+ |
|---|---|---|---|---|
| Price (each) | $1.96 | $1.90 | $1.84 | $1.79 |
Non-woven 80 GSM material, durable stitched handles, eco-friendly, 9″ gusset, Polypropylene. 12″ W x 4″ H
SKU: GOZIJ-PIQDR
Item Number: B519
Setup charge: $65.00
Packaging: Bulk
| Decoration method | Screen Printed, Heat Transfer |
|---|---|
| Product dimensions | 12" W x 4" H |
| Imprint area | 5" W x 7" H on standard – Front/Back – Screen Print (1-Color MAX) |
| Second imprint area | 5" W x 7" H on optional – Front/Back – Heat Transfer (2-4 spot colors) |
| Production time | Approximately 5 working days |
| Theme | Trade Show, Travel |
| Color | Black, Blue, Lime Green, Navy Blue, Orange, Red, White |
| Products ships from ZIP | 91702 |
| Color Group |
You will receive a confirmation email after check out. Simply reply to that email attaching your art with any special instructions. A free mockup/proof will be provided for you to approve before we begin production.