Constructed of 80 GSM non-woven polypropylene. Two-tone design with outside pocket in front. Holds one bottle of wine. Reinforced 12″ handles. 14″ H x 4″ W x 3 3/4″ D
SKU: GPBHI-KYFPO
Item Number: 1870
Setup charge: $65.00
Packaging: Bulk
Price from: $1.99
Constructed of 80 GSM non-woven polypropylene. Two-tone design with outside pocket in front. Holds one bottle of wine. Reinforced 12″ handles. 14″ H x 4″ W x 3 3/4″ D
| Quantity | 150+ | 250+ | 500+ | 1,000+ | 2,500+ |
|---|---|---|---|---|---|
| Price (each) | $2.29 | $2.19 | $2.11 | $2.04 | $1.99 |
Constructed of 80 GSM non-woven polypropylene. Two-tone design with outside pocket in front. Holds one bottle of wine. Reinforced 12″ handles. 14″ H x 4″ W x 3 3/4″ D
SKU: GPBHI-KYFPO
Item Number: 1870
Setup charge: $65.00
Packaging: Bulk
| Decoration method | Screen printed, Vibrant Full Color Heat Transfer |
|---|---|
| Product dimensions | 14" H x 4" W x 3 3/4" D |
| Imprint area | 5" H x 2 1/2" W on front Pocket |
| Second imprint area | 10" H x 2 1/2" W on back |
| Made in | MX |
| Production time | Approximately 5 working days |
| Theme | Beverage, Drinking, Travel |
| Color | Burgundy Red, Gray, Red, Royal Blue |
| Products ships from ZIP | 85621 |
| Color Group |
You will receive a confirmation email after check out. Simply reply to that email attaching your art with any special instructions. A free mockup/proof will be provided for you to approve before we begin production.