Made Of 600D Polycanvas Material. Inside Zippered Pocket. 5 ½” Bottom Gusset. 16 ½” Leatherette Handles. Spot Clean/Air Dry. Complies with Prop 65. 5.5″ D x 17″ W x 13.75″ H
SKU: ZLZMI-LYPQC
Item Number: 3732
Setup charge: $65.00
Packaging: Bulk
Price from: $8.45
Made Of 600D Polycanvas Material. Inside Zippered Pocket. 5 ½” Bottom Gusset. 16 ½” Leatherette Handles. Spot Clean/Air Dry. Complies with Prop 65. 5.5″ D x 17″ W x 13.75″ H
| Quantity | 50+ | 100+ | 250+ | 500+ | 1,000+ |
|---|---|---|---|---|---|
| Price (each) | $14.79 | $12.86 | $11.18 | $9.72 | $8.45 |
Made Of 600D Polycanvas Material. Inside Zippered Pocket. 5 ½” Bottom Gusset. 16 ½” Leatherette Handles. Spot Clean/Air Dry. Complies with Prop 65. 5.5″ D x 17″ W x 13.75″ H
SKU: ZLZMI-LYPQC
Item Number: 3732
Setup charge: $65.00
Packaging: Bulk
| Decoration method | Silk screen |
|---|---|
| Product dimensions | 5.5" D x 17" W x 13.75" H |
| Imprint area | 6" H x 10" W on front |
| Second imprint area | 2 1/4" W x 1" H on other |
| Made in | CN |
| Production time | 7 to 10 working days |
| Theme | Convention, Library, Office, Shopping, Trade Show |
| Color | Black, Blue, Gray |
| Products ships from ZIP | 33777 |
| Color Group |
You will receive a confirmation email after check out. Simply reply to that email attaching your art with any special instructions. A free mockup/proof will be provided for you to approve before we begin production.